کاربرد گاردریل
پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹
0 نظر
67 بازدید

با افزایش جمعیت و به تبع آن زیاد شدن وسایل نقلیه جهت امنیت جاده ها و بزرگراه ها و کاهش تلفات، از حفاظ یا نرده در بین و یا کنار جاده ها استفاده می کنند، که به این نرده ها و یا حفاظ ها گاردریل گویند که از خارج شدن وسائل نقلیه و سقوط در پرتگاه و از بروز حوادث جاده‌ای و خسارت و تلفات جلوگیری می‌کند.

کاربرد دیگر گاردریل جداکردن ترافیک جهت‌های مختلف یک بزرگراه است. انواع مختلفی از این حفاظ‌ها تولید می‌شود مثل گاردریل‌های دو موج و سه موج و حفاظ‌های بتنی یا همان نیوجرسی.

طبق آیین‌نامه ایمنی راه‌های جمهوری اسلامی ایران حفاظ‌های جاده‌ای یا همان گاردریل‌ها سه نوع هستند حفاظ‌های انعطاف‌پذیر - حفاظ‌های نیمه صلب - حفاظ‌های صلب

بسته به رفتار حفاظ، به هنگام برخورد و میزان تغییر شکل آن‌ها حفاظها به ۳ رده انعطاف‌پذیر، نیمه‌صلب و صلب تقسیم می‌شوند. مشخصات کامل اجرایی این حفاظها در ادامه ارائه شده‌اند. حداکثر تغییر شکلی که در این اشکال ذکر شده‌است نتایج به دست آمده از می‌باشد که حاصل از برخورد یک وسیله نقلیه ۲ تن با زاویه برخورد ۲۵ درجه و سرعت ۱۰۰ می‌باشد. طراحان باید از مشخصات حفاظهای زیر با توجه به نوع آن‌ها (انعطاف‌پذیر، نیمه‌صلب و صلب) برای انتخاب حفاظ مناسب استفاده نمایند.

مشخصات گاردریل ایران مطابق استاندارد وزارت راه و شهرسازی ( ترابری )
۱- گاردریل از ورق ۳ میل ( فولاد مبارکه ) به طول ۴۱۷ سانتیمتر ( مفید ۳۸۱ سانتیمتر بعد از همپوشانی )
۲- وزن هر شاخه گاردریل با پوشش گالوانیزه گرم معادل ۴۹ الی ۴۹.۵ کیلوگرم .
۳- پایه از تیر آهن نمره ۱۴ طول ۱.۵ متری ( رنگی یا گالوانیزه به سفارش مشتری ) که در استاندارد با رنگ نقره ای میباشد ولیکن کارفرما با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه می تواند آنرا گالوانیزه سفارش دهد .
۴- وزن هر پایه حدود ۱۵.۵ الی ۱۶ کیلو گرم می باشد .
۵- ضربه گیر از ورق ۲ میل گالوانیزه و به صورت w شکل می باشد و پایه را به گاردریل متصل میکند .
۶- ست کامل پیچ و مهره گالوانیزه شامل ۸ عدد پیچ عدسی - ۴ عدد پیچ اتصال ضربه گیر به گارد و یک پیچ در وسط که به آن شبرنگ تودلی نیز بسته میشود ( جمعاً ۱۳ عدد ) می باشد .
۷- شبرنگ تودلی از ورق گالوانیزه و شبرنگ ۷ ساله لانه زنبوری ژاپنی میباشد .
۸ سر سپری که از جنس گاردریل و به صورت خم شده ( پخی ) میباشد و در ابتدا و انتهای گاردریل متصل میشود و با شرایط جاده ( قطع و وصل شدن تعداد آن مشخص میشود ) .

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 

گالری تصاویر

  • پربازدید ترین ها

بازدید مسئولان کردستان عراق از راهداران ایمن 1

بازدید مسئولان کردستان عراق از راهداران ایمن2

بازدید مسئولان کردستان عراق از راهداران ایمن3

نصب گاردریل اقلیم کردستان عراق1

نصب گاردریل اقلیم کردستان عراق2

نصب گاردریل اقلیم کردستان عراق3

مقالات